Kursy maturalne

Przygotowanie do matury

Matura nie bez powodu nazywana jest egzaminem dojrzałości. Zdanie cyklu tych egzaminów pozwala młodemu dorosłemu na dostanie się na studia, ale również jest przydatne w poszukiwaniu pracy bez wykształcenia wyższego.

Matury odbywają się w maju i składają z egzaminów na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Absolwent szkoły średniej musi przystąpić do minimum sześciu egzaminów:

  • z języka polskiego na poziomie podstawowym (forma ustna i pisemna);
  • z wybranego języka obcego na poziomie podstawowym (forma ustna i pisemna);
  • z matematyki na poziomie podstawowym (forma pisemna);
  • z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym (forma pisemna).

Można oczywiście wybrać więcej niż jeden przedmiot na poziomie rozszerzonym, maksymalnie można napisać pięć rozszerzeń.

Czytaj dalej
Kiedy zacząć przygotowania do matury? To pytanie nęka wielu uczniów. By uzyskać na nie odpowiedź należy określić nasze cele – jeśli chcemy iść na studia, dowiedzmy się jakie były progi punktowe w poprzednich latach i oszacujmy jaki wynik jest nam potrzebny – oraz poziom nabytej wiedzy i umiejętności – ile mamy zaległości, nad czym musimy popracować, z czym mamy trudności. Im większe ambicje i/lub zaległości tym wcześniej należy zacząć.

Kursy maturalne

Kursy przygotowujące do matury są kluczowym narzędziem do osiągnięcia jak najwyższego wyniku. Pomagają nie tylko nabyć, ale także uporządkować wiedzę. Oprócz tego są idealnym treningiem, jeśli chodzi o rozwiązywanie zadań, poznanie ich form, punktacji oraz kryteriów oceniania i rozumienie specyficznego języka jakim są napisane. Od lat wiemy, że nauka to nie samo dawanie wiedzy i trzeba ją przekazać w odpowiedni sposób z wykorzystaniem skutecznych i niezniechęcających do uczenia się metod. Wykorzystywana przez nas warsztatowa forma prowadzenia zajęć pozwala na połączenie wszystkich wyżej wymienionych czynników. Warto również dodać, że oprócz kursów grupowych oferujemy też zajęcia indywidualne i e-learning. Do pracy wykorzystujemy autorskie materiały opracowane przez ekspertów. Każdy kurs obejmuje nie tylko test diagnostyczny na pierwszych zajęciach (pozwalający ustalić materiał do pracy), ale również regularne mierzenie postępów. To wszystko pozwoliło nam na rzetelne przygotowanie setek absolwentów naszych kursów, co przełożyło się na ich świetne wyniki na maturze.

Twój koszyk

Zamknij