Egzamin ósmoklasisty matematyka online

Kurs egzamin ósmoklasisty matematyka

Na zakończenie nauki w szkole podstawowej każdego młodego człowieka czeka bardzo ważne wydarzenie – egzamin ósmoklasisty. Określa on umiejętności i poziom wiedzy ucznia, ale jego wynik jest szczególnie ważny w procesie rekrutacji do szkoły średniej.

Sprawdzian ten odbywa się w maju i składa z trzech części:

  • egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego;
  • egzaminu ósmoklasisty z matematyki;
  • egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego lub innego wybranego języka obcego.

Przygotowanie do każdego z tych egzaminów jest równie ważne. Warto pamiętać, że na przygotowanie składa się kilka elementów: liczba zrobionych zadań, nadrobienie zaległości oraz poznanie techniki rozwiązywania testu.

Przed rozpoczęciem procesu przygotowań należy ustalić kiedy go zacząć. Odpowiedź zależy przede wszystkim od poziomu umiejętności i ambicji dziecka.

Naszym zdaniem przygotowania do egzaminu ósmoklasisty najlepiej jest zacząć dosyć wcześnie. Optymalnym terminem jest wrzesień, jednak niektórzy zaczynają już pod koniec siódmej klasy tak, aby wkroczyć w nowy rok szkolny z jasno określonymi celami.

Czytaj dalej

Kurs z matematyki egzamin ósmoklasisty

W procesie przygotowań do egzaminu ósmoklasisty z matematyki są pewne ważne etapy.
  • Nadrobienie zaległości – przeprowadzany, na pierwszych zajęciach kursu, test diagnostyczny pozwala określić główne obszary do pracy. Każdy ma swoje słabe strony, więc na kursie to właśnie nim należy poświęcić najwięcej uwagi.
  • Utrwalenie już nabytej wiedzy – poprzez rozwiązywanie zadań i regularne mierzenie postępów, utrwalamy wiedzę nabytą zarówno na kursie, jak i na lekcjach w szkole.
  • Rozumienie tzw. języka matematycznego – polecenia do zadań, zwłaszcza w przypadku matematyki, są konstruowane przy użyciu specyficznego języka. Ważne jest, aby wiedzieć na jakie sformułowania zwrócić szczególną uwagę przy czytaniu poleceń. Prowadzący wyjaśni jakie słowa są najczęściej używane, jakie jest ich znaczenie oraz jaki mają wpływ na efekt końcowy.
  • Poznanie punktacji zadań – wiedza na ten temat pozwoli na ustalenie, które zadania zrobić w pierwszej kolejności, zwłaszcza gdy czasu jest mało. W przypadku zadań z treścią poznanie sposobu ich punktowania określa często wymagania jakie należy spełnić, aby uzyskać maksymalną liczbę punktów.
  • Często popełniane błędy – podczas kursu warto je poznać, bo może to pomóc uniknąć ich na egzaminie. Błędy te mogą dotyczyć zarówno sposobu zapisywania odpowiedzi, rozwiązywania zadań czy kolejności wykonywanych działań.

Kurs ósmoklasisty matematyka

Kursy online przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty z matematyki są prowadzone w taki sam sposób jak kursy stacjonarne. Wykorzystujemy te same materiały, sposoby nauczania i warsztatową metodę prowadzenia zajęć, dostosowując je jedynie do warunków nauki zdalnej. Kurs online będzie idealnym rozwiązaniem, kiedy plan zajęć nie pozwala ci na pracę stacjonarną lub potrzebujesz bardziej indywidualnego podejścia (możliwość zajęć indywidualnych). Pozwoli ci on dobrze przygotować się do nadchodzącego egzaminu ósmoklasisty i osiągnąć określone cele.

Twój koszyk

Zamknij