Przygotowanie do matury z języka polskiego

Przygotowanie do matury z polskiego

Matura jest niezwykle ważnym egzaminem wieńczącym naukę w szkole średniej. Bez niej nie dostaniemy się na studia, ale także możemy nie zostać przyjęci na niektóre stanowiska w pracy. Matury odbywają się w maju i podczas nich absolwenci liceów, techników i szkół zawodowych muszą podejść do minimum sześciu egzaminów:

 • matury podstawowej z języka polskiego (forma pisemna i ustna);
 • matury podstawowej z matematyki (forma pisemna);
 • matury podstawowej z języka obcego nowożytnego (forma pisemna i ustna);
 • matury na poziomie rozszerzonym z wybranego przedmiotu (forma pisemna).

Przygotowanie do każdego egzaminu maturalnego jest równie ważne. Tylko z odpowiednio wysokim wynikiem dostaniemy się na wymarzone studia. Warto pamiętać, że na przygotowania składa się nie tylko liczba przerobionych zadań, ale również nadrobienie zaległości i poznanie techniki rozwiązywania testu.

Czytaj dalej

J. polski przygotowanie do matury

Wielu przyszłych maturzystów zadaje sobie pytanie, kiedy zacząć przygotowania. Wszystko zależy od tego jakie cele stawia sobie uczeń i jaką ma wiedzę oraz umiejętności. Naszym zdaniem warto zacząć, jak najwcześniej. Najczęściej wybieranym czasem jest jednak wrzesień. Udając się na kurs w tym terminie można w spokojnym tempie nadrobić zaległości i porządnie się przygotować. Jednak nie oznacza to, że niewielkie odłożenie w czasie zapisania się na zajęcia przygotowawcze, nie pozwoli na uzyskanie wysokiego wyniku z egzaminów. Takie zajęcia ruszają, co miesiąc lub dwa od września do stycznia i każdy kurs trwa 30 godzin zegarowych. Różnią się więc od siebie jedynie czasem trwania pojedynczych zajęć – im wcześniejszy kurs tym więcej jest spotkań i tym krócej one trwają np. 90 minut. Przy kursach styczniowych pojedyncze zajęcia trwają 150 minut.

Przygotowanie do matury z języka polskiego

Odpowiednie przygotowanie się do matury z języka polskiego jest niezwykle kluczowe i w tym celu należy:
 • nadrobić zaległości w materiale;
 • utrwalić wiedzę, nabytą zarówno na zajęciach w Pracowni jak i w szkole;
 • jak najlepiej wyćwiczyć swoje umiejętności w pisaniu krótszych i dłuższych form wypowiedzi;
 • poznać najczęściej popełniane na maturze błędy, w celu uniknięcia ich w przyszłości;
 • poznać punktację zadań i kryteria ich oceniania, żeby wiedzieć, na których zadaniach skupić się w pierwszej kolejności i co zrobić aby uzyskać maksymalną liczbę punktów;
 • rozumieć specyficzny język, którym napisane są zadania;
 • wiedzieć jak panować nad stresem w czasie pisania egzaminu maturalnego i wcześniejszych przygotowań do niego.

Przygotowanie do matury z polskiego Warszawa

Każdy kurs przygotowujący do matury obejmuje test diagnostyczny na pierwszych zajęciach oraz regularne mierzenie postępów w trakcie jego trwania. Do pracy wykorzystujemy autorskie materiały, które dostaje każdy uczestnik. To wszystko połączone z warsztatową metodą prowadzenia zajęć pozwala absolwentom naszych kursów na uzyskanie wysokich wyników na egzaminie maturalnym. Przed zapisaniem się na kurs zastanów się jaka forma zajęć odpowiada Ci najbardziej, jakie są twoje potrzeby, poziom wiedzy i umiejętności oraz możliwości logistyczne. Przygotowania do matur prowadzimy zarówno w formie stacjonarnej, jak i online oraz oferujemy możliwość zajęć indywidualnych.

Twój koszyk

Zamknij