Efektywne uczenie się

Kurs efektywnego uczenia się

ma na celu zmotywowanie do efektywności, wzięcia odpowiedzialności za swoje obowiązki i wprowadzenie technik szybszego uczenia się.
Kurs pomaga w lepszej organizacji czasu, podnosi poczucie pewności siebie, rozwija pamięć, oferuje sposoby na systematyczne przygotowanie do testów a także techniki radzenia sobie w sytuacjach stresujących.

Czytaj dalej

Dla osób, które:

  • chcą mieć lepsze oceny
  • chcą być lepiej zorganizowane
  • którym na ocenach zależy mniej, ale chcą mieć więcej czasu na hobby
  • chcą być bardziej efektywne w szkole i w życiu
  • potrzebują konkretnych sposobów na szybsze uczenie się
  • potrzebują znaleźć motywacje do szybszej nauki i organizacji

PROGRAM

  1. Motywacja i swój styl uczenia się W tym module naszym głównym celem jest wzbudzenie motywacji u uczestników, bez tego dalsze wprowadzenie narzędzi i technik będzie mało skuteczne. Uczestnicy określają swaój styl uczenia się. Mówią o swoich preferencjach, sposobach na ulubiony sposób uczenia się.
  2. Techniki pamięciowe Wprowadzamy 2-3 techniki (historyjka, komnaty, wieszaki), ale najważniejsze jest to, co daje sam trening pamięci. Dzięki niemu uczestnicy szybciej kojarzą i tworzą swoje własne sposoby na zapamiętywanie korzystając z poznanych na zajęciach zasad.
  3. Zarządzanie i organizacja czasu Dajemy dzieciom kilka konkretnych narzędzi m. in. pomodoro, listy zadań, technika ustalania priorytetów ABCD, strategia Vonneguta, planowanie tygodnia itd., planowanie nauki do testów. Przyglądamy się też wspólnie temu, ile czasu uczestnicy przeznaczają na dany obszar w życiu: szkoła i nauka, ludzie, czas dla siebie, czas na sport itd.. Naszym celem jest to, żeby dzieci myślały o zarządzaniu sobą w czasie nie tylko w kontekście szkoły, ale też życia poza szkołą.
  4. Radzenie sobie ze stresem Pracujemy nad tym, żeby dzieci rozumiały, że ich reakcja na sytuacje dla nich trudne jest połączeniem myśli, symptomów ciała i emocji. Uczymy technik na redukcję napięcia w ciele, tworzymy nowe myśli, identyfikujemy potrzeby. Przestawiamy myślenie na takie, które mówi, że stres jest jedynie reakcją na to, co się wydarza i, że każdy inaczej reaguje na tę samą sytuację.
  5. Efektywne uczenie - konkretne sposoby na szybsze uczenie się Punktem wyjścia są praktyczne ćwiczenia na sprawniejsze uczenie się. Dzieci w parach czy małych grupach pracują z podręcznikami np. z historii czy przyrody i mają za zadanie nauczenie się treści. Następnie wspólnie usprawniamy te pomysły biorąc pod uwagę preferencje uczenia się. Robimy m. in. mapę myśli, kolorowe notatki, śmieszną opowieść, rymowanki, plakat, kartki samoprzylepne czy nagrywanie na dyktafon.

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA:

  1. Większa motywacja do tego, aby się szybciej i efektywniej uczyć
  2. Większy spokój i poczucie bezpieczeństwa
  3. Sprawniejsza organizacja czasu i więcej czasu na swoje zainteresowania
  4. Większa umiejętność szybszego uczenia się, lepsze oceny
  5. Szybsze opanowanie materiału przed testami
  6. Szybsze zapamiętywanie

Twój koszyk

Zamknij