Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty polski online
Do tak ważnego wydarzenia potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Jednak, kiedy je zacząć? Wszystko zależy zarówno od poziomu umiejętności i ilości materiału do nadrobienia oraz od ambicji i celów ucznia.
Naszym zdaniem najlepiej jest zacząć dosyć wcześnie. Niektóre osoby zaczynają już pod koniec siódmej klasy, w ten sposób można wejść w nowy rok szkolny wiedząc na czym należy się skoncentrować.
Należy pamiętać, że przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty to nie tylko liczba zrobionych zadań, ale także nadrobienie zaległości i poznanie techniki rozwiązywania samego sprawdzianu. Oprócz tego miejmy na uwadze, że przygotowanie do każdej z części egzaminu jest tak samo ważne.
Jeśli chodzi o formę przygotowań to musimy ją dobrać indywidualnie pod dziecko i jego plan zajęć. W momencie, kiedy harmonogram dnia albo odległość od domu czy szkoły nie pozwala na uczestniczenie w zajęciach stacjonarnych można zdecydować się na kurs w formie online. Nauka zdalna w Pracowni niewiele różni się od zajęć „na miejscu”. Korzystamy tutaj tak samo z warsztatowej metody prowadzenia zajęć oraz operujemy na naszych autorskich materiałach.
Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego obejmuje test diagnostyczny na pierwszych zajęciach. Pozwala on określić na jakim poziomie jest dziecko, co trzeba nadrobić i dopracować. Później w trakcie kursu postępy są regularnie mierzone i porównywane z poprzednimi wynikami. Rodzice są na bieżąco informowani o progresie dziecka. Wgląd w raporty można mieć poprzez specjalną platformę, do której dostęp mają trenerzy prowadzący zajęcia oraz właśnie rodzice. To właśnie oni są partnerami w procesie przygotowań, nie tylko dla uczestnika, ale i dla nas.
Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty angielski online
Jest kilka czynników, które wpływają na dobre przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
- Nadrobienie zaległości – pewne działy języka angielskiego, których dziecko z różnych powodów nie rozumie, nie muszą na zawsze pozostać czarną magią. Każdy ma swoje słabe strony, to właśnie na nich należy się skupić w pierwszej kolejności.
- Utrwalenie już nabytej wiedzy – nieważne czy chodzi o utrwalanie wiedzy nabytej na kursie czy w szkole, następuje to poprzez rozwiązywanie zadań zarówno na zajęciach, jak i tych zadanych jako praca domowa.
- Umiejętność pisania wypracowań po angielsku – na egzaminie kluczowe jest nie tylko rozumienie języka, ale także umiejętność posługiwania się nim. Wypracowanie jest najwyżej punktowanym zadaniem z całego arkusza i warto napisać je jak najlepiej.
- Wiedza o punktacji poszczególnych zadań – pozwoli to określić, na których zadaniach warto się skupić w pierwszej kolejności, ale także co należy zrobić, aby uzyskać maksymalną liczbę punktów.
- Wiedza o najczęściej popełnianych błędach – są takie sytuacje, które pozwalają nam się uczyć na cudzych błędach i tak właśnie jest w tym przypadku. Znajomość takich błędów może pomóc nam ich uniknąć na egzaminie.