Egzamin ósmoklasisty język angielski online

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty online

Egzamin ósmoklasisty to pierwszy tak ważny egzamin w życiu młodego człowieka. Jego zadaniem jest sprawdzenie kompetencji uczniów i utorowanie drogi do szkoły średniej.

Egzamin odbywa się w maju. W ciągu trzech dni uczniowie muszą napisać trzy części sprawdzianu:

• egzamin ósmoklasisty z języka polskiego;
  • egzamin ósmoklasisty z matematyki;
  • egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego lub innego wybranego języka obcego.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty polski online

Do tak ważnego wydarzenia potrzebne jest odpowiednie przygotowanie. Jednak, kiedy je zacząć? Wszystko zależy zarówno od poziomu umiejętności i ilości materiału do nadrobienia oraz od ambicji i celów ucznia.
Naszym zdaniem najlepiej jest zacząć dosyć wcześnie. Niektóre osoby zaczynają już pod koniec siódmej klasy, w ten sposób można wejść w nowy rok szkolny wiedząc na czym należy się skoncentrować.
Należy pamiętać, że przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty to nie tylko liczba zrobionych zadań, ale także nadrobienie zaległości i poznanie techniki rozwiązywania samego sprawdzianu. Oprócz tego miejmy na uwadze, że przygotowanie do każdej z części egzaminu jest tak samo ważne.
Jeśli chodzi o formę przygotowań to musimy ją dobrać indywidualnie pod dziecko i jego plan zajęć. W momencie, kiedy harmonogram dnia albo odległość od domu czy szkoły nie pozwala na uczestniczenie w zajęciach stacjonarnych można zdecydować się na kurs w formie online. Nauka zdalna w Pracowni niewiele różni się od zajęć „na miejscu”. Korzystamy tutaj tak samo z warsztatowej metody prowadzenia zajęć oraz operujemy na naszych autorskich materiałach.
Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z angielskiego obejmuje test diagnostyczny na pierwszych zajęciach. Pozwala on określić na jakim poziomie jest dziecko, co trzeba nadrobić i dopracować. Później w trakcie kursu postępy są regularnie mierzone i porównywane z poprzednimi wynikami. Rodzice są na bieżąco informowani o progresie dziecka. Wgląd w raporty można mieć poprzez specjalną platformę, do której dostęp mają trenerzy prowadzący zajęcia oraz właśnie rodzice. To właśnie oni są partnerami w procesie przygotowań, nie tylko dla uczestnika, ale i dla nas.

Przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty angielski online

Jest kilka czynników, które wpływają na dobre przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.
  • Nadrobienie zaległości – pewne działy języka angielskiego, których dziecko z różnych powodów nie rozumie, nie muszą na zawsze pozostać czarną magią. Każdy ma swoje słabe strony, to właśnie na nich należy się skupić w pierwszej kolejności.
  • Utrwalenie już nabytej wiedzy – nieważne czy chodzi o utrwalanie wiedzy nabytej na kursie czy w szkole, następuje to poprzez rozwiązywanie zadań zarówno na zajęciach, jak i tych zadanych jako praca domowa.
  • Umiejętność pisania wypracowań po angielsku – na egzaminie kluczowe jest nie tylko rozumienie języka, ale także umiejętność posługiwania się nim. Wypracowanie jest najwyżej punktowanym zadaniem z całego arkusza i warto napisać je jak najlepiej.
  • Wiedza o punktacji poszczególnych zadań – pozwoli to określić, na których zadaniach warto się skupić w pierwszej kolejności, ale także co należy zrobić, aby uzyskać maksymalną liczbę punktów.
  • Wiedza o najczęściej popełnianych błędach – są takie sytuacje, które pozwalają nam się uczyć na cudzych błędach i tak właśnie jest w tym przypadku. Znajomość takich błędów może pomóc nam ich uniknąć na egzaminie.

Twój koszyk