5 zadań PRAWDA/FAŁSZ z egzaminu ósmoklasisty z matematyki

Zadania na egzaminie ósmoklasisty z matematyki obejmują różne typy zadań. Jednym z nich są zadania typu prawda/fałsz. Próbne testy lub przykładowe arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty mogą zawierać w jednym teście od 4 do 6 takich zadań. Poniżej podajemy kilka wskazówek na temat tego, na co zwrócić uwagę rozwiązując te zadania wraz z kilkoma zadaniami tego typu. Odpowiedzi do zadań znajdują się na samym dole.

Wskazówki:

  1. Maksymalna liczba punktów za zadania tego typu to 1.
  2. Nie ma punktów połówkowych oraz ujemnych, więc jeżeli nawet zaznaczysz złą odpowiedź, to po prostu nie dostaniesz żadnych punktów.
  3. Za odpowiedź punktowaną uważana jest poprawna odpowiedź na obydwa postawione w zadaniu pytania. Jeżeli z dwóch wymaganych odpowiedzi jedna jest niepoprawna ? nie dostaniesz za to punktów.
  4. Zadanie składa się z części tekstowej, polecenia – ?Oceń prawdziwość podanych zdań. Wybierz P, jeżeli zdanie jest prawdziwe albo F ? jeżeli jest fałszywe?.
  5. W karcie odpowiedzi musisz zaznaczyć jedną spośród odpowiedzi: PP, PF, FP lub FF.
  6. Zanim przeniesiesz odpowiedź na kartę odpowiedzi, zaznacz swoją odpowiedź na arkuszu.
  7. Nie próbuj zgadywać odpowiedzi, tylko rozwiąż zadanie w brudnopisie i zaznacz właściwą odpowiedź.

WAŻNE!!! Brudnopisy nie są sprawdzane, więc MUSISZ przenieść swoją odpowiedź na kartę odpowiedzi.Odpowiedzi do zadań znajdziesz na końcu tej strony.

Wszystkie zadania pochodzą ze strony cke.gov.pl.

Nie dałeś rady rozwiązać zadań? Zapisz się na nasz kurs, bo podobne, ale zapewne trudniejsze zadania będą na egzaminie ósmoklasisty już w kwietniu. Nie zostało dużo czasu!

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat egzaminu ósmoklasisty lub samych kursów skontaktuj się z nami:

e-mail: biuro@okno.edu.pl tel.: 730 125 606, 730 125 129


Odpowiedzi:

3 – PP, 5 – PP, 7 – PF, 13 – FP, 16 – FP