10 prostych zasad na przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki

Każdy chyba zastanawia się nad tym, jak najlepiej przygotować się do egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Jakie jest najlepsze przygotowanie do egzaminu dla ósmych klas? Czy warto robić przykładowe zadania, arkusze i próbne testy? Jak pracować, żeby wykorzystać maksymalnie czas, który pozostał do terminu egzaminu ósmoklasisty?

Oto 10 zasad na to, jak przygotować się do egzaminu ósmoklasisty, które zadziałają u wszystkich:

————————

Pracuj systematycznie

Naprawdę warto zacząć już dziś. Matematyka to bardzo obszerna dziedzina. Systematyczna, regularna praca jest niezbędna ? zwłaszcza jeśli masz braki i potrzebujesz czasu na ich nadrobienie. Dzięki systematyczności będziesz miał poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad postępami.

————————

Rozwiązuj dużo zadań

Zarówno przykładowe zadania, arkusze jak i przykładowe testy do egzaminu ósmoklasisty są podstawowymi materiałami, które pomogą wzmocnić twoje umiejętności. Na rynku jest tego sporo – w księgarniach jak i Internecie. I czy to jest egzamin ósmoklasisty, matematyka, polski, angielski, biologia, chemia, historia, geografia czy fizyka ? zasada jest ta sama ? im więcej tym lepiej.

————————

Spisz wzory matematyczne, które często wypadają ci z głowy i naucz się je wyprowadzać

To bardzo ważna zasada w matematyce. W stresie możesz zapomnieć wzoru i dlatego umiejętność samodzielnego wyprowadzania jest tu niezbędna. Możesz je sobie zapisać w całym mieszkaniu ? choćby na kartce przyklejonej do lampy czy sufitu. Baw się tym.

————————

Zrób sobie spis jednostek i miar i powieś nad biurkiem

Tak samo jak w przypadku wzorów, zrób sobie różne karty, plansze, ściągawki z jednostkami i miarami. Wieszaj je w różnych miejscach, nawet w łazience. Warto też spisać je na małych karteczkach, na zasadzie fiszek i przeglądać podczas przejazdu do szkoły.

————————

Szukaj podpowiedzi i wskazówek w Internecie

W Internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat egzaminu ósmoklasisty z matematyki. Warto sprawdzać strony poświęcone temu egzaminowi na Facebooku, gdzie podawane są przykładowe zadania, informacje i wskazówki. Sprawdź ten link: Egzamin ósmoklasisty na Facebooku

————————

————————

Zaczynaj od zadań, które są najłatwiejsze

Podczas samego egzaminu zaczynaj od najłatwiejszych zadań. To pozwoli ci mieć szybkie poczucie sukcesu i spokoju. Wtedy możesz zabrać się za trudniejsze zadania z matematyki. Dobre przygotowanie do egzaminu ósmoklasisty z matematyki jest tu kluczowe.

————————

Korzystaj z pomocy w przygotowaniu

Rozejrzyj się. Sprawdź co jest w księgarniach, w Internecie. Zapisz się na kółko w szkole, na którym będziesz miał szansę pracować na jeszcze innych materiałach. Zapisz się na solidny kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty, gdzie świetni nauczyciele z pasją wskażę Ci braki, pomogą je uzupełnić oraz będą wykorzystywane materiały i testy specjalnie napisane dla tego kursu. Będziesz miał pewność, że nigdzie indziej ich nie spotkasz.

https://okno.edu.pl/egzamin-osmoklasisty/

————————

Modyfikuj zadania i sam je rozwiązuj

Baw się zadaniami! Przykładowe zadania na egzamin ósmoklasisty z matematyki są powtarzalne. Podmieniaj dane. Twórz swoje śmieszne historie. To pomaga zapamiętać nawet najtrudniejsze zadanie i jego rozwiązanie. Możesz się z kimś wymienić na takie poprzerabiane zadania i uczyć się na tych od innej osoby. Stwórzcie swoje próbne testy do egzaminu ósmoklasisty!

————————

Nastaw się pozytywnie

Tego chyba nie trzeba dwa razy powtarzać. Choć pewnie w stresie łatwiej powiedzieć, niż to zrobić. 🙂 Pomyśl, że nie tylko ty jesteś w takiej sytuacji. Wszyscy mają w sobie sporo obaw i stresu przed egzaminem na koniec szkoły. Z pewnością im wcześniej rozpoczniesz przygotowania do testu, tym będziesz spokojniejszy podczas samego egzaminu.

————————

Daj sobie czas i zacznij przygotowania jak najwcześniej

Im wcześniej tym lepiej. Czy zaczniesz się uczyć samodzielnie, czy na kółku w szkole, czy z kolegą z klasy, czy pójdziesz na kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z matematyki ? wszystkie te rozwiązania są dobre. Ważne, żeby zacząć w pierwszym semestrze roku szkolnego. 😉