Przygotowanie do matury rozszerzonej z matematyki
Dobre przygotowanie to nie tylko liczba przerobionych zadań, ale także nadrobienie zaległości i poznanie techniki rozwiązywania samego testu. Jednak kiedy najlepiej zacząć ten proces? Odpowiedź zależy od tego jaki poziom wiedzy i umiejętności ma uczeń oraz jakie stawia sobie cele.
Uważamy jednak, że warto zacząć jak najwcześniej. Optymalnym czasem jest początek klasy maturalnej. Nasze kursy przygotowujące do tego egzaminu ruszają, co miesiąc lub dwa, od września do stycznia. Wszystkie trwają 30 godzin zegarowych, więc od terminu rozpoczęcia kursu zależy ilość spotkań i jak długie są pojedyncze zajęcia. Gdy zaczynamy we wrześniu pojedyncze spotkanie wynosi 90 minut, natomiast w przypadku kursu od stycznia mówimy już o 150 minutach.
Nasze kursy z matematyki przygotowują zarówno do matury na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym.
Przygotowanie do matury matematyka
Na pierwszych zajęciach kursu przygotowującego do matury z matematyki uczestnik rozwiązuje test diagnostyczny. Przeprowadzany jest on w celu określenia materiału do pracy. Wykonywane postępy w nauce mierzone są regularnie, tak żeby kursant był świadomy swojego progresu.
Do pracy wykorzystujemy autorskie materiały opracowane przez specjalistów, które dostaje każdy uczestnik. Nasza kadra to świetnie wyszkoleni prowadzący, są oni nie tylko dobrze przygotowani merytorycznie, ale również mają doświadczenie w prowadzeniu kursów i wiedzą jak zainteresować uczestnika i nie zrazić go do nauki. Praca warsztatowa na zajęciach to coś co sprawdza nam się już od wielu lat i pozwala na doskonałe przygotowanie uczestnika w wymiarze teoretycznym i praktycznym.
Kursy maturalne matematyka Warszawa
Odpowiednie przygotowanie do matury z matematyki to proces, który składa się z kilku elementów:
- nadrobienie zaległości i wyćwiczenie swoich słabszych stron;
- utrwalenie wiedzy nabytej na zajęciach w Pracowni oraz na lekcjach w szkole;
- rozumienie specyficznego języka, którym napisane są polecenia;
- zdobycie doświadczenia w rozwiązywaniu zadań zamkniętych i otwartych;
- poznanie punktacji zadań, co pomoże w podjęciu decyzji na czym skupić się w pierwszej kolejności i w określeniu, co należy zrobić aby uzyskać maksymalną liczbę punktów;
- zapoznanie się z najczęściej popełnianymi błędami, co pomoże uniknąć ich przy pisaniu egzaminu;
- wypracowanie własnych technik radzenia sobie w sytuacjach stresowych.
Pamiętaj, że jeśli twój plan zajęć, możliwości logistyczne lub własne potrzeby nie pozwalają Ci na zapisanie się na kurs stacjonarny, oferujemy również naukę online i zajęcia indywidualne.