Matematyka dla dzieci i młodzieży

MATEMATYKA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Pracownia matematyczna

INFORMACJE OGÓLNE

Korepetycje i przygotowanie do konkursów z matematyki Warszawa

 

Pracownia matematyczna powstała w 2013 roku. Na początku pracowaliśmy głównie z młodzieżą, która przygotowywała się do olimpiad i konkursów. Z czasem, coraz więcej uczniów potrzebowało naszego wsparcia również w nadrabianiu zaległości w codziennej nauce matematyki i fizyki. Często okazywało się, że możliwości tych ostatnich wcale nie odbiegały daleko od możliwości dzieci konkursowych. Odkryliśmy, że słabe oceny z matematyki w szkole nie muszą mieć związku z potencjałem dziecka, ale z jego poczuciem pewności siebie, motywacją, ogólną atmosferą pracy i podejściem nauczyciela.

Kursy przygotowujące do konkursów,  jak i korepetycyjne, prowadzone są w taki sposób, który daje przede wszystkim ogromne poczucie bezpieczeństwa, stawia na relacje partnerskie i zakłada stopniowanie trudności.

Korepetycje i przygotowanie do konkursów – matematyka – Warszawa

 

Głównym celem zajęć z matematyki jest rozwijanie myślenia matematycznego, ponieważ matematyka jest specyficznym językiem, którego znajomość daje możliwość lepszego zrozumienia zadań. Im częściej dziecko będzie miało do czynienia z tym językiem (im więcej różnorodnych zadań będzie rozwiązywało), tym lepiej będzie rozumiało treść i tym łatwiej przyjdzie mu rozwiązanie kolejnego.
Sposób pracy zakłada stopniowanie trudności, indywidualne podejście do ucznia i pomoc w opanowaniu stresu podczas testów.

Prowadzimy kursy z matematyki dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum, którzy:

  1. planują wziąć udział w konkursach i olimpiadach
  2. chcą utrwalić wiadomości
  3. chcą podnieść poziom umiejętności matematycznych
  4. chcą przygotować się do egzaminu ósmoklasisty lub matury
  5. chcą przygotować się do konkursów z programowania
  6. chcą zdawać do liceum do klasy matematycznej lub matematyczno-fizycznej

Zajęcia odbywają się w małych grupach do 5 osób.
Kursy przygotowujące do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego odbywają się w grupach 6-10-osobowych.

Kursy przygotowujące do konkursów poprzedzone są spotkaniem, na którym wspólnie określamy cel, poziom umiejętności i specyfikę uczenia się danej osoby.

Nauczyciele prowadzący zajęcia z matematyki i fizyki to osoby, dla których najważniejsze jest indywidualne podejście do ucznia. Osobą, która koordynuje i wspiera metodycznie zespół matematyków i fizyków jest dr Anastasiya Derkachova.

Więcej informacji o naszych matematykach znajdziesz na stronie Nasza kadra.

Korepetycje z matematyki – Warszawa Mokotów

KURSY

KURS PROGRAMOWANIA
Kurs programowania w języku Python przygotowuje do konkursu MiniLogia/Logia.


Szczegóły Zapisz


Olimpiady i konkurs kuratoryjny z matematyki

KURS LAUREATA to kurs dla uczniów, którzy chcą osiągnąć sukces na konkursie kuratoryjnym, olimpiadzie lub podczas innego testu matematycznego.


Szczegóły Zapisz


 

OFERTA DLA KLAS

Organizujemy również kursy na terenie szkół w terminach ustalonych z daną klasą 4, 5, 6 lub 7.

Warsztaty z matematyki dla 7 klas

Cykl 3-godzinnych spotkań dla uczniów, którzy potrzebują wsparcia w nadrobieniu zaległości i ugruntowaniu podstaw.


Szczegóły Zapisz


?Mój syn zajął I miejsce w konkursie ?Staś? organizowanym przez gimnazjum Staszica. Ze swojej strony dziękuje, bo sposób podejścia syna do matematyki, zmienił się przede wszystkim po Pani zajęciach, nie wiem co robicie, nie wiem jak to robicie, ale fakt, ze syn bardzo lubi te zajęcia. I tak sobie myślę, że podstawowy udział w tym sukcesie jest całkowicie Pani ? za co dziękuję i gratuluję. Jednak o wiele większe znaczenie, niż wynik na konkursie, ma dla mnie fakt, iż syn lubi matematykę, a na tym mi w istocie najbardziej zależało, raz jeszcze dziękuje.?

Tata Igora, klasa V SP

?Już od początków mojej edukacji w szkole podstawowej uczęszczałem na zajęcia z języka angielskiego, które prowadziła Pani Marta Hendzel. Na zajęciach miałam możliwość nauki poprzez zabawę, mogłam poznawać język w gronie przyjaciół i w następnych latach mogłam liczyć na pomoc w przygotowaniach do egzaminów Cambridge, które za każdym razem zdawałam powyżej oczekiwań. Potem kontynuowałam naukę angielskiego, ale też zdecydowałam się na lekcje dodatkowe z innych przedmiotów szkolnych takich jak matematyka, język niemiecki czy nauki ścisłe. Każdy z prowadzących wspierał mnie w nauce i sumiennie śledził moje postępy. W każdej sytuacji mogłam liczyć na nauczycieli, którzy także po zajęciach mogli mi pomóc, sprawdzić pracę domową lub porozmawiać. Zarówno Pani Marcie jak i całej pracowni zawdzięczam wkład w moje sukcesy w edukacji jak i w pasji.”

Weronika Borowska, YouTube: Veronica Marie

ZAPISY: