Warsztaty z matematyki dla 7 klas

MATEMATYKA

Warsztaty dla 7 klas

INFORMACJE OGÓLNE

Warsztaty z matematyki to cykl 3-godzinnych spotkań dla uczniów, którzy potrzebują wsparcia w nadrobieniu zaległości i ugruntowaniu podstaw.

Wiemy, że najważniejszy jest sposób przekazywania wiedzy, dlatego te spotkania prowadzone są w formie warsztatowej. Uczniowie uczą się w formie zabawy, pracując w grupach i parach.

Bardzo ważne dla nas, podczas tych zajęć, jest zastosowanie materiału w zadaniach z tekstem. W ten sposób możemy sprawdzić, czy uczniowie potrafią praktycznie zastosować to, co z nami powtórzyli.

1. Potrafimy uczyć – mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z matematyki i przygotowaniach do sprawdzianu szóstoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.
  2. Nie pozwalamy, żeby dzieci uczyły się mechanicznie i na pamięć – wyjaśniamy skąd się biorą wzory, zdradzamy tajniki rozwiązywania zadań tekstowych.
  3. Dajemy uczniom zestaw podpowiedzi, do których mogą później samodzielnie wracać, robiąc zadania w domu.
  1. spotkania po 180 min co dwa tygodnie
  2. długość kursu – 20 godzin lekcyjnych