Trening umiejętności społecznych

HARMONOGRAM

INFORMACJE

Trening umiejętności społecznych polega na kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności komunikowania się w sposób prospołeczny. Podobnie jak w treningu zastępowania agresji uczestnicy ćwiczą zastosowanie odpowiedniego zachowania na przykładzie sytuacji ze swojego życia.
Trening umiejętności społecznych pozwala nauczyć się rozpoznawania własnych emocji, określania swoich potrzeb. Dzięki temu tworzone przez dzieci komunikaty mogą być nieagresywne ani nie uległe tylko mówiące o tym, co jest dla nich naprawdę ważne.
Trening umiejętności społecznych daje możliwość rozwoju osobistego także pod względem określania własnych zdolności i wyznaczania celu działania.

Warsztaty prowadzone są w małych grupach, dzięki czemu trener może poświęcić więcej uwagi każdemu z uczestników. Uczestnicy treningu umiejętności społecznych otrzymują informacje zwrotne zarówno na temat swoich mocnych stron, jak i obszarów, nad którymi warto popracować. Trener na bieżąco udziela kursantom wskazówek rozwojowych oraz wspiera ich na każdym etapie wykonywania zadania.

 

PROGRAM

To jakie umiejętności będą trenowane zależy od tego, z czym przyjdzie grupa, ale z pewnością pojawią się następujące umiejętności :

 • wyrażanie emocji – model FUKO/NVC
 • odmawianie
 • proszenie
 • dziękowanie
 • przyjmowanie komplementów
 • radzenie sobie ze złością innych
 • negocjowanie

Inne: radzenie sobie z pominięciem, z niespójnymi komunikatami itd.

 

DLA KOGO?

Dla osób:

 • wycofanych i uległych, które unikają konfrontacji, odczuwają lęk i nieśmiałość w kontaktach z ludźmi
 • agresywnych, impulsywnych, które załatwiają wszystko agresją (słowną, fizyczną, obrażaniem się, manipulacją, szantażem), które aby dojść do celu nie patrzą na to, czy krzywdzą innych
 • które, nie mają umiejętności komunikowania swoich potrzeb i nazywania swoich emocji

 

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA:

 1. Większe zrozumienie siebie – większy kontakt ze swoimi uczuciami i potrzebami
 2. Większa swoboda w kontaktach z rówieśnikami
 3. Więcej spokoju, mniej wybuchów i agresji – umiejętność skontrolowania złości
 4. Większa gotowość na zabranie głosu i konfrontację
 5. Zaufanie do siebie, że sobie poradzę w trudnej sytuacji i będę wiedzieć jak coś powiedzieć
 6. Większa pewność siebie

 

Organizujemy również treningi umiejętności społecznych, treningi zastępowania agresji i efektywnego uczenia się dla klas szkół podstawowych i średnich na terenie całej Polski.

 

FAQ

1. JAK MOGĘ ZAPISAĆ DZIECKO NA WARSZTATY?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę internetową, telefonicznie 730-125-606 lub mailowo biuro@okno.edu.pl. Po zapisie zostaje przesłane Państwu potwierdzenie drogą mailową. Prosimy zwrócić uwagę czy nasz mail nie wpadł do folderu „OFERTY” lub „SPAM”.

2. KTO PROWADZI WARSZTATY?

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli szkół państwowych i prywatnych oraz przez trenerów danych przedmiotów. Wszyscy prowadzący są przygotowani merytorycznie i warsztatowo do pracy z grupą.

3. JAK PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA?

Spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, wykorzystując potencjał jednostki oraz siłę grupy. Pracujemy zgodnie z cyklem Davida Kolba, uwzględniając praktyczne ćwiczenia w grupach jak i indywidualne.

4. CZY SĄ PRZERWY W TRAKCIE WARSZTATÓW?

Tak, w trakcie zajęć są przerwy. Na warsztatach powyżej dwóch godzin i dłuższych trwają one około 10-15 minut. W trakcie przerw dzieci pozostają w budynku, w którym prowadzone są zajęcia.

5. CO DZIECKO MA ZEBRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?

Prosimy zabrać buty na zmianę, jedzenie i picie.

6. W JAKI SPOSÓB MOGĘ DOKONAĆ PŁATNOŚCI ZA WARSZTATY?

Link do płatności podawany jest w mailu potwierdzającym zapis.

7. CO W PRZYPADKU REZYGNACJI W TRAKCIE JEGO TRWANIA?

Rezygnację można złożyć mailowo na adres biuro@okno.edu.pl. Po przyjęciu rezygnacji dokonujemy zwrotu nadpłaconej kwoty – płacą Państwo tylko za spotkania zrealizowane do dnia rezygnacji.

8. CZY OTRZYMAM INFORMACJĘ ZWROTNĄ OD TRENERA ?

Można uzyskać informację zwrotną telefonicznie , mailowo lub osobiście po zajęciach.

ZAPISY: