Test z angielskiego do LO dwujęzycznego

INFORMACJE OGÓLNE

Inaczej nazywany sprawdzianem kompetencji językowej do klas dwujęzycznych lub sprawdzianem uzdolnień kierunkowych z języka obcego.

W przeciwieństwie do rekrutacji do siódmych klas dwujęzycznych, o przyjęciu kandydata do klasy dwujęzycznej w liceum decyduje częściowo wynik z tzw. sprawdzianu uzdolnień kierunkowych z języka obcego. Jest to egzamin pisemny sprawdzający znajomość wybranego języka obcego. W przypadku języka angielskiego, poziom egzaminu odpowiada europejskiemu B1, czyli poziomowi podstawowej matury z tego języka. Egzamin trwa 120 minut i można z niego uzyskać maksymalnie 95 punktów.

Kurs przygotowujący do sprawdzianu uzdolnień kierunkowych organizujemy w trybie intensywnym w kwietniu i maju.

PYTANIA I ODPOWIEDZI

1. Jak mogę zapisać dziecko na kurs?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę internetową, telefonicznie 730-125-606 lub mailowo biuro@okno.edu.pl. Po zapisie przesyłamy Państwu potwierdzenie drogą mailową. Prosimy zwrócić uwagę czy nasz mail nie wpadł do folderu „OFERTY” lub „SPAM”.

2. Kto prowadzi zajęcia?

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli szkół państwowych i prywatnych oraz przez trenerów danych przedmiotów. Wszyscy prowadzący są przygotowani merytorycznie i warsztatowo do pracy z grupą.

3. Na jakich materiałach pracujemy?

Każdy uczeń otrzymuje komplet materiałów na każdych zajęciach. Pracujemy na testach z CKE, materiałach i testach autorskich oraz testach z repetytoriów. Nasze materiały są zgodne z podstawą programową. Na wszystkich kursach realizujemy ten sam program.

4. Co dziecko ma zebrać ze sobą na zajęcia?

Tylko piórnik i ewentualnie notatnik na słówka z języka angielskiego. Zapewniamy wszystkie niezbędne do zajęć materiały.

5. Jak jest prowadzony kurs?

Celem kursu jest przygotowanie do egzaminu zgodnie z podstawą programową. Na pierwszych zajęciach przeprowadzamy test, który pokazuje nam poziom dzieci, tempo pracy i daje informacje, w których działach są ewentualne braki. W trakcie kursu przeprowadzamy ok. 10 testów, a po każdych zajęciach dzieci otrzymują pracę domową.

6. Czy są przerwy w trakcie zajęć?

Tak, w trakcie zajęć robimy przerwy. Przy kursach dwugodzinnych i dłuższych trwają one po dziesięć minut.

7. W jaki sposób mogę dokonać płatności za kurs?

Przy zapisie przez sklep internetowy płatności można dokonać od razu przelewem natychmiastowym. Przy zapisie mailowym lub telefonicznym istnieje możliwość płatności w 3 ratach.

8. Co w przypadku rezygnacji z kursu w trakcie jego trwania?

Rezygnację można złożyć mailowo na adres biuro@okno.edu.pl. Po przyjęciu rezygnacji dokonujemy zwrotu nadpłaconej kwoty – płacą Państwo tylko za zajęcia zrealizowane do dnia rezygnacji.

9. Czy otrzymam informację od nauczyciela o postępach dziecka?

Jeżeli dziecko ma znaczne trudności z materiałem, trener lub koordynator kursów skontaktuje się z Państwem mailowo. Dzieci zawsze otrzymują testy po ich sprawdzeniu, więc w każdej chwili mogą Państwo sprawdzić wynik.

„Moja 15-letnia córka korzystała z kursów w Pracowni kilkukrotnie, za każdym razem była bardzo zadowolona. Nauczyciele z cierpliwością i dużą wiedza tłumaczyli młodzieży zarówno tematy, która miała do przerobienia na danym kursie, jak również te, o które młodzież prosiła dodatkowo, z którymi miała indywidualne problemy w szkole. Zarówno kursy językowe, jak i kursy przygotowania do egzaminów gimnazjalnych np. dwujęzycznych, bardzo się przydały, córka zdała ten egzamin na 100%! Bardzo polecamy, my na pewno wrócimy do Pracowni w tym roku szkolnym.”

Agnieszka Zelek

„Już od początków mojej edukacji w szkole podstawowej uczęszczałem na zajęcia z języka angielskiego, które prowadziła Pani Marta Hendzel. Na zajęciach miałam możliwość nauki poprzez zabawę, mogłam poznawać język w gronie przyjaciół i w następnych latach mogłam liczyć na pomoc w przygotowaniach do egzaminów Cambridge, które za każdym razem zdawałam powyżej oczekiwań. Potem kontynuowałam naukę angielskiego, ale też zdecydowałam się na lekcje dodatkowe z innych przedmiotów szkolnych takich jak matematyka, język niemiecki czy nauki ścisłe. Każdy z prowadzących wspierał mnie w nauce i sumiennie śledził moje postępy. W każdej sytuacji mogłam liczyć na nauczycieli, którzy także po zajęciach mogli mi pomóc, sprawdzić pracę domową lub porozmawiać. Zarówno Pani Marcie jak i całej pracowni zawdzięczam wkład w moje sukcesy w edukacji jak i w pasji.”

Weronika Borowska, YouTube: Veronica Marie