Akademia asertywności

Akademia Asertywności

HARMONOGRAM

Zapraszamy wkrótce

INFORMACJE

Asertywność to cecha, dzięki której można żyć w zgodzie ze sobą i własnymi potrzebami, nie urażając przy tym innych. Wiele osób obawia się, że odmawiając czegoś czy mając inne zdanie ? sprawi przykrość drugiej osobie. Mimo niechęci osoba taka realizuje więc prośbę, choć nie sprawia jej to żadnej satysfakcji. Taka postawa może prowadzić do obniżenia samooceny i kłopotów z prawidłowym obrazem siebie ? dlatego właśnie warto zadbać o asertywność dziecka, dzięki czemu będzie mogło ono utrzymywać relacje z innymi na wysokim poziomie, dbając jednocześnie o poczucie własnej wartości.

 

Kurs asertywności, który organizujemy, to doskonały sposób na trening umiejętności wyrażania opinii, potrzeb i dawania oraz otrzymywania informacji zwrotnej, jak i umiejętności odmawiania. Zajęcia pozwolą zachować autentyczność swoich zachowań, uzyskać świadomość siebie, umiejętność samooceny. Proponujemy warsztaty empatii, jak i ćwiczenia oraz aktywności pozwalające wyćwiczyć stanowczość.

 

W kursie jednorazowo może uczestniczyć od 6 do 12 osób. Trenerzy do każdego uczestnika podchodzą indywidualnie, wspierając we wzmacnianiu słabych stron, jak i dostrzegając to, w czym uczestnik radzi sobie już doskonale. Dzięki temu atmosfera podczas zajęć jest zawsze przyjazna i wypełniona pozytywnymi emocjami. Warsztaty asertywności skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. To wyjątkowa szansa na rozwój kompetencji miękkich.

PODCZAS WARSZTATÓW REALIZOWANE SĄ ZAGADNIENIA:

  1. kim jestem i jakie mam prawa
  2. emocje i potrzeby ? empatia dla siebie i innych
  3. asertywne odmawianie i dziękowanie
  4. przyjmowanie pozytywnej i negatywnej informacji zwrotnej
  5. pojęcie asertywności i przyczyny jej braku
  6. aktywne słuchanie: parafraza, potwierdzanie, dopytywanie
  7. komunikowanie swoich potrzeb
  8. radzenie sobie w sytuacjach, kiedy doznajemy przemocy oraz kiedy     ktoś dorosły przekracza nasze granic
    9. wyrażanie własnego zdania bez obaw i lęku
    10. jak nie ulegać manipulacji innych i samemu nie manipulować
    11. umiejętność proszenia innych o pomoc lub przysługę
    12. odmawianie bez poczucia winy i usprawiedliwiania się
    13. asertywność a uległość i agresywność
    14. asertywność a poczucie własnej wartości

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA:

  • większa swoboda mówienia o swoich emocjach i potrzebach
  • przećwiczenie strategi asertywnego proszenia, dziękowania, odmawiania, przyjmowania pozytywnej i negatywnej informacji zwrotnej
  • odważniejsze wyrażanie własnego zdania
  • umiejętność dbania o siebie w sytuacjach przemocy i naruszenia granic
  • większa pewność siebie w kontaktach z innymi
  • łatwość wyrażania prośby

Organizujemy również warsztaty na terenie szkół w terminach ustalonych z daną klasą na terenie całej Polski. Akademia dla całej klasy (od 20 do 30 osób, w podziale na 2 grupy) ? 449 zł od osoby. W celu realizacji pełnego programu oferujemy od 10 do 16 godzin zajęć.

W grupie od 6 do 12 osób:

15 godzin zegarowych zajęć ? 649 zł/osobę

INFORMACJE WKRÓTCE

FAQ

1. JAK MOGĘ ZAPISAĆ DZIECKO NA WARSZTATY?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę internetową, telefonicznie 730-125-606 lub mailowo biuro@okno.edu.pl. Po zapisie zostaje przesłane Państwu potwierdzenie drogą mailową. Prosimy zwrócić uwagę czy nasz mail nie wpadł do folderu ?OFERTY? lub ?SPAM?.

2. KTO PROWADZI WARSZTATY?

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli szkół państwowych i prywatnych oraz przez trenerów danych przedmiotów. Wszyscy prowadzący są przygotowani merytorycznie i warsztatowo do pracy z grupą.

3. JAK PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA?

Spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, wykorzystując potencjał jednostki oraz siłę grupy. Pracujemy zgodnie z cyklem Davida Kolba, uwzględniając praktyczne ćwiczenia w grupach jak i indywidualne.

4. CZY SĄ PRZERWY W TRAKCIE WARSZTATÓW?

Tak, w trakcie zajęć są przerwy. Na warsztatach powyżej dwóch godzin i dłuższych trwają one około 10-15 minut. W trakcie przerw dzieci pozostają w budynku, w którym prowadzone są zajęcia.

5. CO DZIECKO MA ZEBRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?

Prosimy zabrać buty na zmianę, jedzenie i picie.

6. W JAKI SPOSÓB MOGĘ DOKONAĆ PŁATNOŚCI ZA WARSZTATY?

Link do płatności podawany jest w mailu potwierdzającym zapis.

7. CO W PRZYPADKU REZYGNACJI W TRAKCIE JEGO TRWANIA?

Rezygnację można złożyć mailowo na adres biuro@okno.edu.pl. Po przyjęciu rezygnacji dokonujemy zwrotu nadpłaconej kwoty ? płacą Państwo tylko za spotkania zrealizowane do dnia rezygnacji.

8. CZY OTRZYMAM INFORMACJĘ ZWROTNĄ OD TRENERA ?

Można uzyskać informację zwrotną telefonicznie , mailowo lub osobiście po zajęciach.

ZAPISY: