Trening umiejętności społecznych – old

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

TRENING UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH

INFORMACJE OGÓLNE

Trening umiejętności społecznych to kształtowanie i rozwijanie umiejętności prospołecznych poprzez zastosowanie (trening) gotowych scenariuszy. Uczestnicy trenują na przykładzie swoich rzeczywistych sytuacji w celu zastosowania odpowiedniego zachowania. Na koniec sesji uczestnik otrzymuje informację zwrotną na temat swojej pracy od trenerów jak również od pozostałych uczestników.

Wybór umiejętności prospołecznych będzie zależał od analizy ankiet uczestników:

Słuchanie, Rozpoczynanie rozmowy, Prowadzenie rozmowy, Mówienie “dziękuję”, Przedstawianie się, Przedstawianie innych osób, Mówienie komplementów, Proszenie o pomoc, Przyłączanie się do działań innych, Podział zadań/udzielanie/wydawanie poleceń, Wykonywanie poleceń, Przepraszanie, Przekonywanie innych, Poznanie swoich uczuć, Wyrażanie swoich uczuć, Zrozumienie uczuć innych, Radzenie sobie z czyjąś złością, Radzenie sobie ze strachem, Nagradzanie samego siebie, Proszenie o pozwolenie, Dzielenie się czymś, Pomaganie innym, Negocjowanie, Stosowanie samokontroli., Obrona swoich praw, reagowanie na zaczepki, Unikanie kłopotów, Unikanie bójek, Składanie skargi/zażaleń, Odpowiadanie na skargę,Radzenie sobie z zakłopotaniem, Radzenie sobie z pominięciem, Stawanie w obronie przyjaciela, Reagowanie na namawianie, Reagowanie na niepowodzenia, Radzenie sobie ze sprzecznymi komunikatami, Radzenie sobie z oskarżeniem, Przygotowanie do trudnej rozmowy, Radzenie sobie z presją grupy, Decydowanie o zrobieniu czegoś nowego, Ustalanie przyczyn problemów, Wyznaczanie celu, Określenie swoich zdolności, Zbieranie informacji, Szeregowanie problemów według ich ważności, Podejmowanie decyzji, Koncentrowanie się na zadaniu.

Dla osób, u których występują następujące zachowania:

1. unikanie konfrontacji
2. lęk i nieśmiałość w kontaktach z ludźmi
3. brak asertywności uległość
4. nieumiejętność komunikowania swoich potrzeb
5. nieumiejętność nazywania swoich emocji
6. impulsywność
7. nadaktywność

Korzyści dla uczestnika:

1. zwiększenie samokontroli
2. umiejętności rozwiązywania problemów
3. umiejętność nazywania i wyrażania swoich emocji
4. asertywne wyrażanie swojego zdania
5. zmiana postawy i zachowania na prospołeczną
6. trening swoich rzeczywistych sytuacji

OFERTA DLA KLAS

Organizujemy również kursy na terenie szkół w terminach ustalonych z daną klasą.

Trening umiejętności społecznych

Przygotowany dla młodzieży trening umiejętności społecznych polega na kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności prospołecznych poprzez zastosowanie gotowych scenariuszy. Uczestniczy ćwiczą zastosowanie odpowiedniego zachowania na przykładzie swoich rzeczywistych sytuacji. Taki trening to doskonała okazja dla dziecka, aby nauczyć się rozpoznawać własne emocje, radzić sobie z cudzymi oczekiwaniami, reagować na niepowodzenia czy oskarżenia. Kurs umiejętności społecznych daje możliwość rozwoju osobistego także pod względem określania własnych zdolności i wyznaczania celu działania, co jest podstawowym czynnikiem wpływającym na możliwość odniesienia sukcesu w życiu zawodowym, jak i osobistym. 

Co naprawdę ważne – zajęcia prowadzone są w przyjaznej, bezstresowej atmosferze, dzięki czemu każdy uczestnik może rozluźnić się, co sprzyja otworzeniu się i lepszej efektywności podczas wykonywania zadań. Warsztaty umiejętności społecznych odbywają się w niewielkich grupach – od 6 do 8 osób ? w ten sposób trener może poświęcić uwagę każdemu z uczestników, zauważając zarówno słabe, jak i mocne strony, dając wskazówki rozwojowe i wspierając na każdym etapie wykonywania zadania.

Kompetencje miękkie ? czyli właśnie umiejętności prospołeczne ? są istotne dla każdego. Dobra komunikatywność, umiejętność odpowiedniego zachowania się ? to z pewnością będzie przydatne w wielu sytuacjach w życiu dziecka. Akademia umiejętności społecznych pozwoli Twojemu dziecku właśnie na uzyskanie jak najlepszych kompetencji w zakresie komunikacji międzyludzkiej. 

FAQ

1. JAK MOGĘ ZAPISAĆ DZIECKO NA WARSZTATY?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę internetową, telefonicznie 730-125-606 lub mailowo biuro@okno.edu.pl. Po zapisie zostaje przesłane Państwu potwierdzenie drogą mailową. Prosimy zwrócić uwagę czy nasz mail nie wpadł do folderu ?OFERTY? lub ?SPAM?.

2. KTO PROWADZI WARSZTATY?

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli szkół państwowych i prywatnych oraz przez trenerów danych przedmiotów. Wszyscy prowadzący są przygotowani merytorycznie i warsztatowo do pracy z grupą.

3. JAK PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA?

Spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, wykorzystując potencjał jednostki oraz siłę grupy. Pracujemy zgodnie z cyklem Davida Kolba, uwzględniając praktyczne ćwiczenia w grupach jak i indywidualne.

4. CZY SĄ PRZERWY W TRAKCIE WARSZTATÓW?

Tak, w trakcie zajęć są przerwy. Na warsztatach powyżej dwóch godzin i dłuższych trwają one około 10-15 minut. W trakcie przerw dzieci pozostają w budynku, w którym prowadzone są zajęcia.

5. CO DZIECKO MA ZEBRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?

Prosimy zabrać buty na zmianę, jedzenie i picie.

6. W JAKI SPOSÓB MOGĘ DOKONAĆ PŁATNOŚCI ZA WARSZTATY?

Link do płatności podawany jest w mailu potwierdzającym zapis.

7. CO W PRZYPADKU REZYGNACJI W TRAKCIE JEGO TRWANIA?

Rezygnację można złożyć mailowo na adres biuro@okno.edu.pl. Po przyjęciu rezygnacji dokonujemy zwrotu nadpłaconej kwoty ? płacą Państwo tylko za spotkania zrealizowane do dnia rezygnacji.

8. CZY OTRZYMAM INFORMACJĘ ZWROTNĄ OD TRENERA ?

Można uzyskać informację zwrotną telefonicznie , mailowo lub osobiście po zajęciach.

ZAPISY: