Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

Projekty edukacyjne

Projekty dla dorosłych

 

 

Dnia 04.12.2015  r. na rzecz Miasta Stołecznego Warszawy przeprowadzone zostały przez 5 naszych doświadczonych trenerek rozwoju osobistego warsztaty integracyjne w 5 grupach dla 91 uczestników, m.in Radnych Miasta. Cel warsztatów został w pełni zrealizowany, czego dowodem są poniższe referencje.


 

W okresie od kwietnia do czerwca 2017 r. prowadzimy bezpłatne kursy języka angielskiego współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. W ramach kursu zapewniamy materiały szkoleniowe, 120 godzin zajęć dydaktycznych prowadzonych przez wykwalifikowanych lektorów, zajęcia w tygodniu lub w weekendy, pracę w grupach podzielonych ze względu na poziom oraz zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Podsumowanie projektu: W projekcie wzięło udział 90 uczestników. Dnia 1.07. 2017 r. odbył się ostatni egzamin podsumowujący wiedzę zdobytą podczas kursu. W imieniu Pracowni oraz Projektodawcy serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w tym przedsięwzięciu! Poniżej pamiątkowe zdjęcia jednej z grup.


Z przyjemnością informujemy, że dnia 26 czerwca 2017 r. rozpoczynamy szkolenie zawodowe dla kobiet powyżej 30 roku życia ?Pracownik administracyjno-biurowy? realizowany w ramach projektu ?Czas na aktywność?, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Korzyści udziału w projekcie: doradztwo zawodowe, warsztaty z umiejętności miękkich, 120 godzin zajęć, 3-miesięczny płatny staż, stypendium w wysokości 1700 zł, częściowy zwrot kosztów opieki nad dziećmi, catering podczas trwania kursu i wsparcie w znalezieniu pracy.

Podsumowanie projektu: W projekcie wzięło udział 18 kobiet, które wykonały ciężką pracę w rozwijaniu i przyswajaniu nowych kompetencji. Poza zdobytą wiedzą, zyskały również nowe znajomości i możliwości zawodowe.
Warsztaty rozwojowe w ramach projektu poprowadziła twórczyni Pracowni i trenerka umiejętności miękkich ? Marta Hendzel, a spotkania w ramach doradztwa zawodowego przeprowadziła trenerka rozwoju osobistego i psycholog ? Amelia Babula


Warsztat dla trenerów i nauczycieli: Gry i zabawy dla nauczycieli i trenerów

Jeśli jesteś początkującym trenerem/nauczycielem/animatorem i nie wiesz od czego zacząć
Jeśli chcesz nauczyć się integrować i rozkręcać grupę z humorem
Jesli chcesz, żeby Twoja grupa lepiej współpracowała
zapraszam na warsztat
?Gry i zabawy dla nauczycieli i trenerów?

Zapraszam osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Uczestnicy spotkania otrzymują zaświadczanie potwierdzające uczestnictwo.

W programie
? gry i zabawy na integrację i poznanie się
? gry i zabawy na współpracę i komunikację
? gry i zabawy dodające energii
? gry i zabawy wyciszające

Zapraszam osoby pracujące z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.
Uczestnicy spotkania otrzymują zaświadczanie potwierdzajęce uczestnictwo.

Marta Hendzel ? Od 17 lat jestem nauczycielem i trenerem. Prowadzę warsztaty z umiejętności miękkich dla młodzieży i dorosłych. Wspieram również nauczycieli, trenerów i dyrektorów szkół w rozwijaniu kompetencji trenerskich i liderskich w formie szkoleń i indywidualnego mentoringu. Od 5 lat prowadzę Pracownię z Oknem na Świat (www.okno.edu.pl), gdzie wspólnie z 30-osobowym zespołem trenerów wspieram dzieci i młodzież w rozwoju.

Organizacja:
? 1 termin: 4.11.2017 w godzinach 10.00-12.00, 2 termin: 19.30-21.30
? ul. Bruna 32 ? piętro 1 ? sala 13
? zgłoszenia: biuro@okno.edu.pl
? cena: 49 zl
? płatność na konto ? 49 1020 1013 0000 0902 0256 0928
Pracownia z Oknem na Świat? ? ul. Bruna 32, 02-594 Warszawa

Przekaż Dalej w Warszawie

Jesteśmy realizatorem Programu ?Przekaż dalej? w Warszawie od 2016 roku.

Na co dzień wspieramy młodych w rozwoju organizując zajęcia edukacyjne i warsztaty rozwojowe. Od lat towarzyszymy w realizacji marzeń. Dlatego też ten program tak nas zainteresował, wydał nam się bardzo spójny z naszymi wartościami i podejściem do pomagania innym. Ważne wydało nam się to, że aby otrzymać stypendium należy się czymś wykazać, mieć pasję i zrobić o sobie film. Dodatkowo spodobało nam się to, że poza wsparciem finansowym, młodzi ludzie zostają pod opieką ludzi, którzy już coś osiągnęli i chcą wspierać innych w dochodzeniu do celu. Od razu zorientowaliśmy się, że to jest program dla tych osób, które są zmotywowane i kochają to, co robią. Tak jak my!

O programie

Program stypendialny ?Przekaż dalej? to odpowiedź na potrzeby młodzieży zgłoszone przez najlepszych fachowców, czyli samą młodzież. To uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych nakreślili filozofię działania i wskazali nam najważniejsze kryteria. Program z założenia dostosowuje się do stypendysty, a nie stypendysta do programu. Chcemy, by młodzież miała szansę rozwijać swoje pasje, dlatego wspieramy konkretne osoby. Stypendyści przekażą swoje umiejętności dalej i będą zarażać pasją innych.

Drugą potrzebą wynikającą z badań jest potrzeba wsparcia działań związanych z filantropią w Polsce. Chcemy, żeby wspieranie innych stało się czymś naturalnym. Kwota nie jest najważniejsza, ważniejsze jest zwiększenie zaufania do drugiego człowieka. Dlatego też, w ramach programu, zaplanowaliśmy specjalną ścieżkę dla darczyńców. Każda z osób wspierających działania programu ma zapewniony wpływ na wybór stypendysty, rozwój programu oraz możliwość dołączenia do pozytywnej społeczności, w której wartością jest rozwój, pasja, zaangażowanie i przekazywanie dalej.

Więcej informacji na temat tego, jak stać się stypendystą:

przekazdalej.org.pl/dla-kandydatow.html


Instytucje, które nas wsparły do tej pory:

Fundacja PGE, Fundacja Banku Millenium, 4HR, Horeca Group