Oto 4 z 5 wskazówek na to, jak być wystarczająco dobrym rodzicem:

Odpuść!

Przemęczeni nadmiarem obowiązków rodzice wymagają tego samego od dzieci – nieustającej aktywności w szkole i poza nią. To oznacza milion zajęć dodatkowych i duże napięcie. W efekcie zarówno młodzi, jak i starzy budzą się w poniedziałek z betonowymi nogami. Tak często reagują ciała nastolatków na stres.

Pewnie dbasz o rozwój dziecka i serwujesz mu te wszystkie zajęcia, żeby miało lepiej w przyszłości. Ale, jak ma się tak stać, jeśli powiela Twoją metodę na życie – wieczne działanie i zmęczenie?

Dawid Hawkins w swojej książce „Technika uwalniania” mówi, jak przeciąć ten schemat. Zachęca do tego, żebyś przyjął to, że jesteś zmęczony, że nie dajesz rady, że boisz się czy smucisz. Dopiero wtedy możesz odpuścić i zaufać, że rezygnując z działania niczego nie stracisz, jedynie możesz zyskać. Bo nagrody za spinkę nie będzie.

Co możesz zrobić, żeby być wystarczająco dobrym rodzicem?

Uwierz i zaufaj, że okazywanie słabości jest największą siłą.

Część I: Mniej mów, więcej działaj i pokazuj emocje
Część II: Uzasadnij swoje decyzje
Część III: Akceptuj
Część V: Nie oceniaj