Akademia Pewności Siebie

HARMONOGRAM

INFORMACJE

To, czy odnosimy sukces w życiu zawodowym, jak i osobistym, zależy w dużej mierze nie tylko od kompetencji twardych, ale też od posiadanych umiejętności społecznych. To między innymi pewność siebie ma wpływ na to, jak odbierają nas inni.

Osoba pewna siebie zna swoje mocne strony, ale też akceptuje te słabe – które stara się jednak poprawiać. Charakteryzuje się wiarą we własne możliwości, ufa sobie i otoczeniu, do którego jest pozytywnie nastawiona. Kształtuje sposób podchodzenia do problemów i stosunek do własnych błędów – które nie są przeszkodą, a wskazówką w rozwoju osobistym.

Droga od bycia osobą nieśmiałą, z niską samooceną, do osoby pewnej własnej wartości, bywa jednak długa – dlatego właśnie nasze warsztaty pewności siebie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby już w ich wieku szkolnym kształtować kompetencje miękkie, które z pewnością przydadzą się w dorosłym życiu. W akademii pewności siebie prowadzimy zajęcia w grupach 6-12 osób, dzięki czemu trener może poświęcić uwagę każdemu uczestnikowi.

Uczestnicy warsztatów wychodzą z zajęć z poczuciem większej pewności siebie. Wzmocnienie otrzymują nie tylko od prowadzącego, ale przede wszystkim od grupy rówieśniczej, która jest dla nich największym punktem odniesienia i potwierdzeniem wartości. Od lat najbardziej ulubionym ćwiczeniem jest „tron komplementów”. Ćwiczenie, w którym każdy uczestnik mówi innym wszystko to, co widzi jako wartościowe i dziękuję za konkretne zachowania.

Kurs pewności siebie to doskonała propozycja dla każdego dziecka i nastolatka, który chce rozwijać własne talenty, jak i cieszyć się zdrowymi relacjami z rówieśnikami, rodziną i innymi osobami.

 

DLA KOGO?

Dla osób:

 • wycofanych, uległych, które nie czują się komfortowo w kontaktach z innymi
 • które czują, że nic nie potrafią, w niczym nie są dobre, uważają, że wszyscy inni są lepsi
 • które mają trudność w zabieraniu głosu na forum grupy i w występowaniu przed innymi
 • które nie wiedzą jakie mają marzenia i nie wyznaczają sobie żadnych celów, bo uważają, że i tak im się nie uda

 

PROGRAM

 1. Określenie swoich zasobów (mocne strony, umiejętności, talenty), określenie swoich wartości
 2. Rozpoznawanie uczuć i emocji
 3. Autoprezentacja
 4. Marzenia i cele
 5. Ćwiczenia rozwijające umiejętność komunikacji

 

NAJWIĘKSZE KORZYŚCI DLA UCZESTNIKA:

 1. Większa świadomość siebie, swoich mocnych stron, docenienie swoich zasobów
 2. Większa pewność siebie i gotowość na trudne sytuacje
 3. Podniesiona umiejętność mówienia o sobie przed innymi
 4. Większa świadomość tego, czego chcę
 5. Motywacja, żeby wyznaczać cele, realizować marzenia
 6. Większa łatwość w kontaktach z innymi, większa asertywność

 

Organizujemy również warsztaty z efektywnego uczenia się, pewności siebie i treningi umiejętności społecznych dla klas szkół podstawowych i średnich na terenie całej Polski.

FAQ

1. JAK MOGĘ ZAPISAĆ DZIECKO NA WARSZTATY?

Na kurs można zapisać się poprzez stronę internetową, telefonicznie 730-125-606 lub mailowo biuro@okno.edu.pl. Po zapisie zostaje przesłane Państwu potwierdzenie drogą mailową. Prosimy zwrócić uwagę czy nasz mail nie wpadł do folderu „OFERTY” lub „SPAM”.

2. KTO PROWADZI WARSZTATY?

Zajęcia prowadzone są przez przeszkolonych nauczycieli szkół państwowych i prywatnych oraz przez trenerów danych przedmiotów. Wszyscy prowadzący są przygotowani merytorycznie i warsztatowo do pracy z grupą.

3. JAK PROWADZONE SĄ ZAJĘCIA?

Spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, wykorzystując potencjał jednostki oraz siłę grupy. Pracujemy zgodnie z cyklem Davida Kolba, uwzględniając praktyczne ćwiczenia w grupach jak i indywidualne.

4. CZY SĄ PRZERWY W TRAKCIE WARSZTATÓW?

Tak, w trakcie zajęć są przerwy. Na warsztatach powyżej dwóch godzin i dłuższych trwają one około 10-15 minut. W trakcie przerw dzieci pozostają w budynku, w którym prowadzone są zajęcia.

5. CO DZIECKO MA ZEBRAĆ ZE SOBĄ NA WARSZTATY?

Prosimy zabrać buty na zmianę, jedzenie i picie.

6. W JAKI SPOSÓB MOGĘ DOKONAĆ PŁATNOŚCI ZA WARSZTATY?

Link do płatności podawany jest w mailu potwierdzającym zapis.

7. CO W PRZYPADKU REZYGNACJI W TRAKCIE JEGO TRWANIA?

Rezygnację można złożyć mailowo na adres biuro@okno.edu.pl. Po przyjęciu rezygnacji dokonujemy zwrotu nadpłaconej kwoty – płacą Państwo tylko za spotkania zrealizowane do dnia rezygnacji.

8. CZY OTRZYMAM INFORMACJĘ ZWROTNĄ OD TRENERA ?

Można uzyskać informację zwrotną telefonicznie , mailowo lub osobiście po zajęciach.

ZAPISY: