Akademia pewności siebie – old

AKADEMIA PEWNOŚCI SIEBIE

AKADEMIA PEWNOŚCI SIEBIE

INFORMACJE OGÓLNE

Oferujemy trening umiejętności doskonalący kompetencje osobiste i społeczne, dzięki któremu dzieci nabiorą pewności siebie, nauczą się efektywnie rozwijać swoje talenty oraz będą sprawniej funkcjonować w domu, w szkole i w grupie rówieśników.
Podczas zajęć skoncentrujemy się na wspieraniu pewności siebie uczestników w kilku obszarach, takich jak: komunikacja i współpraca w grupie, asertywność, skuteczność w realizacji marzeń i celów.

Forma pracy obejmuje:
– pracę w całej grupie
– pracę w parach
– pracę indywidualną

Uczestnicy warsztatów wychodzą z zajęć z poczuciem większej pewności siebie. Wzmocnienie otrzymują nie tylko od prowadzącego, ale przede wszystkim od grupy rówieśniczej, która jest dla nich największym punktem odniesienia i potwierdzeniem wartości. Od lat najbardziej ulubionym ćwiczeniem jest “tron komplementów”. Ćwiczenie, w którym każdy uczestnik mówi innym wszystko to, co widzi jako wartościowe. Uczestnicy mówią tu o talentach, cechach charakteru, momentach udanej współpracy czy wsparcia.

Program przeznaczony jest dla uczniów 4-8 szkoły podstawowej i 1-3 liceum.

Sprawimy, że twoje dziecko:

 

 

  1. nabierze pewności siebie
  2. stanie się bardziej asertywne
  3. będzie miało większą swobodę w kontaktach z innymi
  4. będzie szybciej i efektywniej realizowało projekty w grupie
  5. będzie potrafiło przygotować się do trudnych sytuacji
  6. nauczy się stawiać czoła wyzwaniom
  7. pozna i nauczy się wykorzystywać swoje mocne strony
  8. pozna sekrety autoprezentacji
  9. dowie się, jak osiągać wyznaczone cele
  10. uwierzy, że marzenia są po to, by je realizować

OFERTA DLA KLAS

Organizujemy również kursy na terenie szkół w terminach ustalonych z daną klasą.

Akademia dla całej klasy (od 20 do 30 osób, w podziale na 2 grupy) ? 449 zł od osoby

AKADEMIA PEWNOŚCI SIEBIE

To, czy odnosimy sukces w życiu zawodowym, jak i osobistym, zależy w dużej mierze nie tylko od kompetencji twardych, ale też od posiadanych umiejętności społecznych. To między innymi pewność siebie ma wpływ na to, jak odbierają nas inni. Osoba pewna siebie zna swoje mocne strony, ale też akceptuje te słabe – które stara się jednak poprawiać. Charakteryzuje się wiarą we własne możliwości, ufa sobie i otoczeniu, do którego jest pozytywnie nastawiona. Pewność siebie to cecha charakteru, która umożliwia podejmowanie ryzyka, ale też dostrzeganie niebezpieczeństw. Kształtuje sposób podchodzenia do problemów i stosunek do własnych błędów – które nie są przeszkodą, a wskazówką w rozwoju osobistym.

Droga od bycia osobą nieśmiałą, z niską samooceną, do osoby pewnej własnej wartości, bywa jednak długa – dlatego właśnie nasze warsztaty pewności siebie kierujemy do dzieci i młodzieży, aby już w ich wieku szkolnym kształtować kompetencje miękkie, które z pewnością przydadzą się w wielu sytuacjach dorosłego życia. W akademii pewności siebie prowadzimy zajęcia w grupach 8-12 osób, dzięki czemu trener może poświęcić uwagę każdemu uczestnikowi. Podczas 20 godzin lekcyjnych trener wraz z uczestnikami popracuje nad asertywnością, komunikatywnością, umiejętnością autoprezentacji i nad wieloma innymi cechami i umiejętnościami, dzięki którym każdy może stać się pewny siebie.

Kurs pewności siebie to doskonała propozycja dla każdego dziecka i nastolatka, który chce rozwijać własne talenty, jak i cieszyć się zdrowymi relacjami z rówieśnikami, rodziną i innymi osobami.

ZAPISY: