Akademia efektywnego uczenia – old

AKADEMIA EFEKTYWNEGO UCZENIA

AKADEMIA EFEKTYWNEGO UCZENIA się

INFORMACJE OGÓLNE

Akademia efektywnego uczenia się to program rozwijający umiejętności niezbędne do tego, aby odnieść sukces w szkole. Celem warsztatów jest nabycie umiejętności w kilku obszarach:

1. Zarządzanie czasem i zarządzanie sobą w czasie
– pokazujemy różne techniki zarządzania czasem, ale też dużo rozmawiamy o tym jakie są nasze priorytety oraz jak pogodzić wszystkie nasze cele i wartości, tak abyśmy mieli na wszystko czas
– często w tym temacie pojawia się też motywacja do efektywnej nauki, którą najczęściej jest czas wolny
2. Radzenie sobie ze stresem
– mówimy o tym jakie są objawy stresu, co charakterystycznego dzieje się wtedy z naszym ciałem, myślami i emocjami oraz zachowaniem.
– następnie szukamy sposobów naradzenie sobie ze stresem, które będą bezpieczne i w porządku zarówno dla nas jak i dla naszego otoczenia
3. Techniki efektywnego uczenia się
– notatki, mapy myśli
– sprawdzamy styl uczenia się uczestników warsztatów i szukamy sposobów na odpowiednie techniki dla wzrokowców, słuchowców i kinestetyków
4. Organizacja miejsca pracy
– o czym warto pamiętać w organizacji miejsca pracy, aby uczyło nam się “lepiej” i szybciej
5. Motywacja
– każdy z uczestników ma okazję znaleźć swoją własną motywację do efektywnej nauki
6. Elementy treningu kreatywności
– można je doskonale wykorzystać w nauce, np. przy mapach myśli, ale też pisaniu wypracowań
– wychodzenie poza schemat często też pomaga przy “blokadzie” podczas nauki
7. Techniki pamięciowe
– technika historyjek, technika wieszaków liczbowych, technika komnat, rymowanki, sprytne notatki, mapy myśli

Program przeznaczony jest dla uczniów 4-8 szkoły podstawowej1-3 liceum.

Kurs obejmuje:

 1. efektywne uczenie się
 2. techniki pamięciowe
 3. organizację miejsca pracy
 4. zarządzanie swoim czasem
 5. radzenie sobie ze stresem
 6. techniki koncentracji
 7. trening kreatywności

 

Największe korzyści dla uczestnika:

 1. wzmocnienie poczucia pewności siebie jako ucznia
 2. większa pewność siebie podczas odpowiedzi w klasie
 3. większa efektywność w organizacji obowiązków szkolnych
 4. więcej czasu dla siebie
 5. szybsze opanowanie materiału przed testami
 6. odrabianie lekcji na czas
 7. lepsza pamięć w szkole i w domu
  8. systematyczna nauka do testów i sprawdzianów

Organizujemy również kursy na terenie szkół w terminach ustalonych z daną klasą.

Akademia dla całej klasy (od 20 do 30 osób, w podziale na 2 grupy) ? 449 zł od osoby

 

AKADEMIA EFEKTYWNEGO UCZENIA SIĘ
Umiejętność zarządzania czasem jest bardzo ważna na każdym etapie edukacji. Dzieci i młodzież w swoim wolnym czasie wolą zajmować się tym, co kochają, tym samym odkładając obowiązki szkolne na później. Tymczasem nie jest istotne to, jak długo ktoś się uczy, ale czy robi to efektywnie. Dzięki profesjonalnym technikom efektywnego uczenia się można przyswoić ogrom wiedzy w krótkim czasie! Udział w naszych warsztatach daje możliwość odnalezienia najlepszych dla siebie metod uczenia się, dzięki czemu cały proces staje się o wiele przyjemniejszy i mniej czasochłonny. 

Szkolenie z efektywnego uczenia się skierowane jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Zajęcia prowadzone w grupach od 8 do 12 osób przygotowane zostały w taki sposób, aby przekazać młodzieży nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim nowe umiejętności do wykorzystania w praktyce. Warsztaty efektywnego uczenia się obejmują wobec tego nie tylko techniki pamięciowe, techniki koncentracji oraz trening kreatywności, ale także ćwiczenie odpowiedniej organizacji miejsca pracy, zarządzanie swoim czasem, jak i radzenie sobie ze stresem.

Kurs efektywnego uczenia się sprzyja poprawie poczucia pewności siebie, poprawia pamięć, pokazuje, jak systematycznie uczyć się do testów i sprawdzianów. Dziecko dowie się, jak szybko i efektywnie opanować materiał, jak też nauczyć się panować nad swoim stresem podczas odpowiedzi przy tablicy. Akademia efektywnego uczenia się przyniesie wiele korzyści dzieciom i młodzieży w każdym wieku! Uczenie się w sposób efektywny to umiejętność, którą uczestnicy będą mogli też wykorzystywać już w dorosłym życiu.

?Syn jest zadowolony z warsztatów. Podobała mu się aktywna forma uczestnictwa i wykonywane ćwiczenia. Za szczególnie przydatne uznał techniki robienia notatek na dużych arkuszach papieru i matrycę Eisenhowera ? umożliwiający planowanie czynności do wykonania. Podobały mu się poznane mnemotechniki, ćwiczenia na spostrzegawczość i gra ?Drakula powstał z grobu? ? mająca na celu umiejętność zdobycia potrzebnych informacji. Chętnie też skorzysta z technik efektywnego uczenia się dla poszczególnych przedmiotów, zwłaszcza ze sposobów nauki języka obcego np. zapisywanie trzech zdań z każdym nowym słówkiem. Po warsztatach syn potrafi wymienić pożeracze swojego czasu oraz zaplanować konieczne do wykonania zadania stosując różnego kalendarze.?

Beata Owczarek

?Już od początków mojej edukacji w szkole podstawowej uczęszczałem na zajęcia z języka angielskiego, które prowadziła Pani Marta Hendzel. Na zajęciach miałam możliwość nauki poprzez zabawę, mogłam poznawać język w gronie przyjaciół i w następnych latach mogłam liczyć na pomoc w przygotowaniach do egzaminów Cambridge, które za każdym razem zdawałam powyżej oczekiwań. Potem kontynuowałam naukę angielskiego, ale też zdecydowałam się na lekcje dodatkowe z innych przedmiotów szkolnych takich jak matematyka, język niemiecki czy nauki ścisłe. Każdy z prowadzących wspierał mnie w nauce i sumiennie śledził moje postępy. W każdej sytuacji mogłam liczyć na nauczycieli, którzy także po zajęciach mogli mi pomóc, sprawdzić pracę domową lub porozmawiać. Zarówno Pani Marcie jak i całej pracowni zawdzięczam wkład w moje sukcesy w edukacji jak i w pasji.”

Weronika Borowska, YouTube: Veronica Marie

ZAPISY: