fbpx

6 wskazówek na zadania A/B/C/D na egzaminie ósmoklasisty z matematyki!

Zadania wielokrotnego wyboru typu A/B oraz C/D.
Zadania na egzaminie ósmoklasisty z matematyki obejmują różne typy zadań. Jednym z nich są te wielokrotnego wyboru. Próbne testy lub przykładowe arkusze egzaminacyjne do egzaminu ósmoklasisty mogą zawierać w jednym teście od 2 do 5 takich zadań.
Poniżej podajemy kilka wskazówek na temat tego, na co zwrócić uwagę rozwiązując te zadania wraz z kilkoma zadaniami tego typu. Odpowiedzi do zadań znajdują się na samym dole.
 ? Maksymalna liczba punktów za zadania tego typu to 1. Nie ma punktów ujemnych. Więc jeżeli nawet zaznaczysz złą odpowiedź, to po prostu nie dostaniesz żadnych punktów.
 ? Zadanie składa się z dwóch części, w każdej z których masz wybrać jedną właściwą odpowiedź. W części pierwszej A lub B oraz w części drugiej C lub D.

  • W karcie odpowiedzi musisz zaznaczyć jedną pośród odpowiedzi AC, AD, BC lub BD w zależności od tego jaki wynik dostaniesz.
    ? Zanim przeniesiesz odpowiedź na kartę odpowiedzi, zaznacz swoją odpowiedź na arkuszu.
     ? Nie próbuj zgadnąć odpowiedź, tylko rozwiąż zadanie w brudnopisie i zaznacz właściwą odpowiedź.
     ? WAŻNE!!! Brudnopisy nie są sprawdzane, więc MUSISZ przenieść swoją odpowiedź na kartę odpowiedzi

Przeczytaj również:

Zadanie geometryczne z egzaminu ósmoklasisty z matematyki

Zadanie geometryczne z egzaminu ósmoklasisty z matematyki

Zadanie geometryczne z egzaminu ósmoklasisty z matematykiZadania na egzaminie ósmoklasisty z matematyki obejmują różnego typu zadania z różnych dziedzin tej nauki. Jednym z nich są zadania typu Tak/Nie, A, B, C. Właśnie wtedy lubią się pojawiać geometryczne problemy...

czytaj dalej

Zapoznaj się z ofertą WARSZTATÓW:

9

AKADEMIA ASERTYWNOŚCI

9

Akademia pewności siebie

9

Zastępowanie agresji

9

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE