Warsztaty z matematyki dla 7 klas

MATEMATYKA

Warsztaty dla 7 klas

INFORMACJE OGÓLNE

Warsztaty z matematyki to cykl 5 spotkań 3 – godzinnych dla uczniów, którzy potrzebują wsparcia w nadrobieniu zaległości i ugruntowaniu podstaw z poniższych tematów:
1. Figury geometryczne
2. Wyrażenia algebraiczne
3. Równania
4. Potęgi
5. Graniastosłupy

Wiemy, że najważniejszy jest sposób przekazywania wiedzy, dlatego też spotkania prowadzone są w formie warsztatowej, czyli uczniowie nabywają wiedzę poprzez zabawę, pracując w parach i grupach.

Podczas warsztatów bardzo ważne jest zastosowanie przyswojonego materiału w zadaniach tekstowych, ponieważ w ten sposób możemy sprawdzić, czy uczniowie potrafią zastosować wiedzę w praktyce.

1. Potrafimy uczyć ? mamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z matematyki i przygotowaniu do sprawdzianu szóstoklasisty, ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego.
  2. Nie pozwalamy, żeby dzieci uczyły się mechanicznie i na pamięć ? wyjaśniamy skąd się biorą wzory, zdradzamy tajniki rozwiązywania zadań tekstowych.
  3. Dajemy uczniom zestaw podpowiedzi, do których mogą później samodzielnie wracać, robiąc zadania w domu.
  1. 5 spotkań po 180 min
  2. długość kursu ? 20 godzin lekcyjnych